Tiuley Alguindigue

Lab Instructor/Software Specialist
Tiuley Alguindigue
519-888-4567 x32199
Location: 
E2 2360A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Kate Andrey (on secondment)

Undergraduate Advisor/Coordinator - Computer Engineering
519-888-4567 x32869
Location: 
EIT 3032
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Karina Aragon Gaxiola

Financial Coordinator
Karina Aragon Gaxiola
519-888-4567 x36106
Location: 
EIT 3043
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Irena Baltaduonis

Undergraduate Advisor/Coordinator - Electrical Engineering
Irena Baltaduonis
519-888-4567 x33331
Location: 
EIT 3031
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Richard Barber

Giga to Nano Facility Manager
519-888-4567 x33864
Location: 
E3 3135
Group(s): 
Staff→Research staff

Amber Beaudoin

Acting Department Assistant
519-888-4567 x32097
Location: 
EIT 3033B
Group(s): 
Staff→Administrative staff

David Bell

Lab Instructor/Hardware Specialist
David Bell
519-888-4567 x37097
Location: 
E2 3357
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Gannayya Bommali, P.Eng.

Lab Instructor/Hardware Specialist
Gannayya Bommali
519-888-4567 x33815
Location: 
CPH 1333A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Cassandra Brett (on secondment)

PhD Coordinator/Advisor
See Brenda McQuarrie
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Carmen Caradima, P.Eng.

Lab Instructor/Coordinator
Carmen Caradima
519-888-4567 x33003
Location: 
E2 3337
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Jayne Dean

Administrative Officer
Jayne Dean
519-888-4567 x33942
Location: 
EIT 3037
Group(s): 
Staff→Administrative staff

TBD

Financial Coordinator
See Lisa Szepaniak Ext. 32874
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Claire Fermin (on leave)

Accreditation Assistant
photo of Claire Fermin
x38586
Location: 
EIT 4017
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Jessica Galway

Research Project Assistant
519-888-4567 x31440
Location: 
E5 4132
Group(s): 
Staff→Research staff

Luis Enrique Gutierrez

Manager, RF MEMS Laboratory
x36597
Location: 
DC-3585A.1
Group(s): 
Staff→Research staff

Lisa Habel

Acting Facilities Coordinator
519-888-4567 X35339
Location: 
EIT 3156
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Dave Harris

Manager, Undergraduate Studies
Dave Harris
519-888-4567 x33973
Location: 
EIT 3034
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Yushi Hu

Lab Instructor/Hardware Specialist
519-888-4567 x 33733
Location: 
E2 3346A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Irene Huang

Lab Instructor/Software Specialist
Irene Huang
519-888-4567 x33226
Location: 
E2 3340
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Marco Iskander

Lab Instructor/Hardware Specialist
Marco Iskander
519-888-4567 x33969
Location: 
E2 3347A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Rossi Ivanova

Lab Instructor/Lab Manager for Nanotechnology Engineering
Rossitza (Rossi) Ivanova
519-888-4567 x38478
Location: 
DC 3716
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Bill Jolley

Lab Director, Research and Special Projects
Bill Jolley
519-888-4567 x33337
Location: 
EIT-4002
Group(s): 
Staff→Research staff, Technical staff

Mila Kaufman

Financial Coordinator
Mila Kaufman
519-888-4567 x35771
Location: 
EIT 3042
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Susan King

MASc/MEng Coordinator/Advisor
Susan King
519-888-4567 x33586
Location: 
EIT 3157
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Rosalind Klein

Financial Coordinator
Rosalind Klein
519-888-4567 x33916
Location: 
EIT 3044
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Mohana Krishnan

High Voltage Lab Technologist
Mohana Krishnan
519-888-4567 x35017
Location: 
CPH 2382B
Group(s): 
Staff→Research staff

Sarah Landy

Manager, Graduate Studies
519-888-4567 x33330
Location: 
EIT 3158
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Jackie Leach

Graduate Admissions Administrator
Jackie Leach
519-888-4567 x38231
Location: 
EIT 3025
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Czang-Ho Lee

Research Process Specialist
519-888-4567 x31153
Location: 
DC 3714
Group(s): 
Staff→Research staff

Paul Ludwig

Manager, Infrastructure Support
Paul Ludwig
519-888-4567 x32847
Location: 
EIT 4175
Group(s): 
Staff→Technical staff

Kevin Luscott

Lab Instructor/Coordinator
Kevin Luscott
519-888-4567 x36881
Location: 
E2 3355
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Emma Markoff

Acting Accreditation Assistant
519-888-4567 x38586
Location: 
EIT 4017
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Aida Martinez

Research Appointment Coordinator
Aida Martinez
519-888-4567 x33826
Location: 
EIT 3029
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Mary McColl

Assistant to the Chair
Mary McColl
519-888-4567 x33387
Location: 
EIT 3035
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Brenda McQuarrie

Acting PhD Program Coordinator/Advisor
Brenda McQuarrie
519-888-4567 x33645
Location: 
EIT 3024
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Andrea Pinos

Communications and Awards Officer
519-888-4567 x33708
Location: 
EIT 3108
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Kim Pope, P.Eng.

Lab Instructor/Hardware Specialist
Kim Pope
519-888-4567 ext. 33299
Location: 
E2 2362A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Eric Praetzel

Lab Instructor/Hardware Specialist
Eric Praetzel
519-888-4567 x35249
Location: 
E2 2357
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Gholamreza (Reza) Z. Rafi

Assistant Director, Centre for Intelligent Antenna and Radio Systems
519-888-4567 x31419
Location: 
E5 4033
Group(s): 
Staff→Research staff

Shaz Rahaman (on secondment)

Assistant to the Director of Software Engineering
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Phil Regier

Network Systems Specialist
Phil Regier
519-888-4567 x36233
Location: 
EIT 4025
Group(s): 
Staff→Technical staff

Fernando Rivero Hernandez

Database Developer/IT Specialist
Fernando Rivero Hernandez
519-888-4567 x36307
Location: 
EIT 4024
Group(s): 
Staff→Technical staff

Bernie Roehl

Lab Instructor/Software Specialist
Bernie Roehl
519-888-4567 x32607
Location: 
E2 2358
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Ricardo Rolon

Lab Instructor/Software Specialist
Ricardo Rolon
519-888-4567 x36693
Location: 
EIT 4022
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

John Saad

Lab Instructor/Hardware Specialist
John Saad
519-888-4567 x39296
Location: 
QNC 2609
Group(s): 
Sessional lecturers; Staff→Lab Instructors

Chris Schroeder

Research Secretary
519-888-4567 x31466
Location: 
E5 4131
Group(s): 
Staff→Research staff

Manisha Shah

Lab Instructor/Hardware Specialist
Manisha Shah
519-888-4567 x32832
Location: 
E2 3343
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Sanjay Singh

Lab Instructor/Software Specialist
Sanjay Singh
519-888-4567 x36165
Location: 
E2 3354A
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Lynn Skelly

Acting Undergraduate Advisor/Coordinator - Computer Engineering
519-888-4567 x32869
Location: 
EIT 3032
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Elizabeth Skibicki

Acting Assistant to the Director of Software Engineering
519-888-4567 x32275
Location: 
DC 2597A
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Trevor Smouter, P.Eng.

Lab Director, Teaching
Trevor Smouter
519-888-4567 x35068
Location: 
E2-2355
Group(s): 
Staff→Lab Instructors

Cathy Spencer

Graduate Admissions Coordinator – Course Based Programs
Cathy Spencer
519 888-4567 x31212
Location: 
EIT 3026
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Joseph Street

Facility Manager, CAPDS
519-888-4567 x33747
Location: 
ERC 1002
Group(s): 
Staff→Research staff

Lisa Szepaniak

Financial Officer
Lisa Szepaniak
519-888-4567 x32874
Location: 
EIT 3039
Group(s): 
Staff→Administrative staff

Joseph Thomas

QNC-MBE Facility Manager
519-888-4567 x39010
Location: 
QNC 1613
Group(s): 
Staff→Research staff

Stephen Utter

Research Support Technologist
Stephen Utter
519-888-4567 x31274
Location: 
EIT 4176
Group(s): 
Staff→Technical staff

Albert Wasef

Lab Instructor/Coordinator
Albert Wasef
519-888-4567 x31155
Location: 
E2 3345
Group(s): 
Sessional lecturers; Staff→Lab Instructors

Susan Widdifield

Graduate Funding Coordinator
Susan Widdifield
519-888-4567 x32912
Location: 
EIT 3022
Group(s): 
Staff→Administrative staff